Spor
Giriş Tarihi : 18-09-2021 06:01   Güncelleme : 18-09-2021 06:01

“Engelleri Birlikte Kaldıralım”

Futbolcularımız tekerlekli sandalye ihtiyacı olan Hasan Serin, İrfan Varlık ve Hüseyin Karaca’ya antrenman öncesinde tekerlekli sandalyelerini hediye ettiler

“Engelleri Birlikte Kaldıralım”

Futbolcularımız tekerlekli sandalye ihtiyacı olan Hasan Serin, İrfan Varlık ve Hüseyin Karaca’ya antrenman öncesinde tekerlekli sandalyelerini hediye ettiler. Tekerlekli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Engelli vatandaşlara kırmızı beyazlı oyuncular forma hediye ettiler.

Başkanımız Abdullah Abat, futbolcuların ihtiyaç sahibi aileler için kendi aralarında yaptığı dayanışmayla para topladığını ifade ederek, “Oyuncularımız ellerinde geldiğince yardımcı olmaya çalıştılar. Aslında bu bir sosyal sorumluluk projesidir. İnşallah bu örnek davranış diğer takımlara da Bolu’daki saygıdeğer iş insanlarına da örnek olur. Herkesin birer tane de olsa üç beş kişi bir araya toplanıp sandalye alsalar engellerin kaldırabileceğini düşünüyorum. Futbolcu kardeşlerimizin yaptığı bu davranışın herkese örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Reha Erginer ise takım içerisinde küçük kuralların olduğunu hatırlatarak, “İlk geldiğimde bunu oyuncularımızla konuşmuştuk. Bu kurallara uymayanlara küçük cezalar veriyorduk. Sonrasında toplanan paralarla böyle bir yardım yapacağımızı konuşmuştuk. Küçük cezaların yanı sıra futbolcularında yaptığı katkılarla engelli vatandaşlarımız için üç tane tekerlekli sandalye aldık. Hem futbolcularımız hem aileler çok mutlu oldu” dedi.

Kaptanımız Gökhan Sazdağı, takım arkadaşlarıyla birlikte aralarında para topladıklarını belirterek, “Üç kişiyi sevindirmiş olduk. İnşallah onlara yardımcı olmuşuzdur.” diye konuştu.