Bolu Haber
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 21:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı“na mesaj gönderdi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2023 17:00   Güncelleme : 02-02-2023 17:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız

″Geleceğin dünyasında önemi giderek artan verimlilik ve teknolojide de Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız″ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, Türkiye'nin, teknolojiyi sadece tüketen değil, tasarlayan, planlayan ve üreten bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, bu amaçla ülkenin tamamını kuşatan AR-GE ve teknoloji ekosisteminin oluşması için her alanda teşvik ve destekleri sürdürdüklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 20 yılda ülkeye 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1249 AR-GE merkezi ve diğer teknoloji yatırımları kazandırarak büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini, TEKNOFEST ve benzeri etkinliklerle çocuklara ve gençlere potansiyellerini sergileyebilecekleri platformlar sunduklarını hatırlattı.

Dene-yap atölyeleriyle çocuklara teknoloji merakı ve ilgilerini keşfedebilecekleri zeminler oluşturduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

″Şartlar ne olursa olsun ısrarla devam ettirdiğimiz Millî Teknoloji Hamlemiz sayesinde, bugün Türkiye Yüzyılı'nı konuşabilir hâle geldik. Geleceğin dünyasında önemi giderek artan verimlilik ve teknolojide de Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız. İnşallah bunu da son 20 yıldır olduğu gibi yine kamusu, özeli, üniversitesi ve öğrencisiyle birlikte 85 milyon olarak hep birlikte gerçekleştireceğiz.″

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, fuarın icrasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR