Spor
Giriş Tarihi : 10-07-2021 05:13   Güncelleme : 10-07-2021 05:13

COŞKUYLA KARŞILADIK

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonasından madalyayla dönen sporcularımızı coşkuyla karşıladık

COŞKUYLA KARŞILADIK

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonasından madalyayla dönen sporcularımızı coşkuyla karşıladık. 
Karaçayır Spor Kompleksimizde yer alan İzzet Baysal Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen karşılama töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Şerafettin Çilkara, Türkiye Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Parkur Branşı Asbaşkanı Prof. Dr. Hasan Birol Yalçın, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ramazan Demir, TOHM Koordinatöre Muzaffer Akdoğan, antrenörler, sporcular ve yakınları yer aldı.
HEYECAN VE MUTLULUK BİR ARADAYDI
Halka aleti ve atlama masası aletinde Avrupa üçüncüsü olan Bora Tarhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Öncelikle buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir duygu. 25-26 yıl sonra ilk kez Avrupa madalyasını ilimize getirmek çok gururlandırıcı bir şey. Ben hem kendi adıma hem de Mert adına herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Barfiks aletinde Avrupa ikinciliği ve paralel bar aletinde Avrupa üçüncülüğü elde eden Mert Efe Kılıçer ise çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek, “Şu an halen bacaklarım titriyor. Öncelikle böyle bir şey yaşadığım için çok mutluyum. Herkese de çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız” dedi.
“GURUR DUYUYORUZ”
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Şerafettin Çilkara da elde edilen başarıdan ötürü Bolu ve Türkiye adına gurur duyduklarını dile getirerek “İbrahim Çolak ve diğer büyüklerinizin peşinden sizler de inşallah ilerleyen zamanda sadece Avrupa’da değil dünyada ve olimpiyatlarda da başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Parkur Branşı Asbaşkanı Prof. Dr. Hasan Birol Yalçın ise madalya kazanan sporculara Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’in selamlarını ileterek, “Suat başkanımız, Murat Canbaş’tan sonra Bolu’ya gelen ilk Avrupa madalyası için sporcularımıza teşekkür etti. Emeklerinize sağlık. Ülkemiz ve şehrimiz adına gurur duyuyoruz” sözlerini kaydetti. Daha sonra mili sporcular, aileleri ve antrenörleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.