Bolu Haber
HV
01 MART Cuma 04:01

Bursa Yıldırım'da hayırsever desteği ile Güllük'e 'sağlık' geliyor

Bursa'da Yıldırım Belediyesi’nin hayırsever katkısı ile Güllük Mahallesi’ne kazandırdığı Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda çalışmalar tamamlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2023 13:33   Güncelleme : 02-01-2023 13:33
Bursa Yıldırım'da hayırsever desteği ile Güllük'e 'sağlık' geliyor

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Zehra Yekeler ve İlçe Sağlık Müdürü Ferhat Ekinci ile yapımı tamamlanan Güllük Kadir Atasoy Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu’nda incelemelerde bulundu.

Bünyesinde, poliklinik, aşı, çocuk, bebek izleme odası, tıbbi müdahale odası, gebe izleme odası ve emzirme odası gibi birimlerin bulunduğu 2 katlı tesis kısa süre içerisinde ilçe hizmete açılacağı duyuruldu.

“ÇALIŞMALARDA SONA GELDİK”

Yapımı biten 500 metrekare inşaat alanına sahip iki katlı tesiste 6 doktorun hizmet vereceğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tesisin bünyesinde poliklinik haricinde 2’şer adet aşı, çocuk, bebek izleme odası, tıbbi müdahale odası ve gebe izleme odası ve emzirme odası gibi birimler yer alacağını söyledi. Başkan Yılmaz, “Yakın zamanda hizmete açılacak aile sağlığı merkezimiz ile bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap vermiş olacağız. Bu vesileyle böyle güzel bir hizmetin Yıldırım’a kazandırılmasında büyük katkısı olan hayırseverimiz Kadir Atasoy’a teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR