Bolu Haber
HV
08 ARALIK Perşembe 05:18

BAİBÜ ve APPRIVA A.Ş. Arasında Üniversite-Sanayi İş Birliği

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Appriva A.Ş., üniversite-sanayi iş birliği kapsamın

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2022 17:28   Güncelleme : 24-10-2022 17:28
BAİBÜ ve APPRIVA A.Ş. Arasında Üniversite-Sanayi İş Birliği

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Appriva A.Ş., üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, öğrencilerinin mesleki becerilerinin artırılması, geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla düzenlenen iş birliği protokolüne imza attı.

İmza törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Appriva  A.Ş. Genel Müdürü Osman Akdağ, Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Özyurt, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri İhsan Ağcan ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri katıldı.

Yapılan iş birliğine göre; ‘Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirmek İçin Nitelikli Teknik Elemen Yetiştirme Projesi’ kapsamında, BAİBÜ Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi programı öğrencileri uygulamalı derslerini Appriva A.Ş. fabrikası ve laboratuvarlarında yapacaklar.

Teknik donanımların güçlendirilmesi amacıyla Appriva A.Ş moda tasarım programı ve 5 adet bilgisayarlı iş istasyonu alacak. Eğitimler sonunda bilgisayarlı kalıp hazırlama programının fonksiyonları ve bilgisayarlı kalıp sistemini oluşturan donanımları amacına uygun kullanmayı öğrenilerek hazır giyim sektöründe kalıp hazırlama alanında tercih edilen öğrencilerin yetiştirilecek. Bu bağlamda tekstil sektörünün ihtiyacı olan bilgisayarlı kalıp hazırlama sistemlerinin öğrenilmesi, kullanılması ve bilgisayarlı modelistlik eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, özel sektör işletmelerinde modelist, modelhane şefi kadrolarında çalışabilecekler.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi