Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2021 13:00   Güncelleme : 02-10-2021 13:00

ARKUT DAI YOLU ASFALTLANIYOR

Gerede Belediye Bakan Mustafa Allar’n talimat ile 5 ehir yaylasnn ve kayak merkezinin yolunu kapsayan Arkut Da yolunda asfalt çalmalar balad

ARKUT DAI YOLU ASFALTLANIYOR

Gerede Belediye Bakan Mustafa Allar’n talimat ile 5 ehir yaylasnn ve kayak merkezinin yolunu kapsayan Arkut Da yolunda asfalt çalmalar balad. lçenin dünyaya açlan kaps konumunda olan ve turizm için çok deerli bir potansiyele sahip Arkut Da ziyaretçileri her dönem kendisine hayran brakyor.

Gerede Belediye Bakan Mustafa Allar’n talimat ile Fen leri Müdürlüü ekipleri tarafndan Arkut Da yolunda ilk olarak; keskin viraj ve kör noktalarn bulunduu yolda yaplan geniletme çalmalar tamamland. Geniletme çalmalarnn tamamlanmas ile birlikte Arkut Da yolunda asfalt çalmalar hzla balad.

Gerede Belediyesi tarafndan yaplan asfalt çalmalarn tamamlanmas ile birlikte; Arkut Da ve bölgede bulunan yaylalar ve kamp bölgelerini yaz ve k aylarnda ziyaret eden binlerce yerli ve yabanc turistler daha nezih ve ferah seyahat konforuna ulam olacaklar.

Arkut Da yolunda devam eden asfalt çalmalarnn yan sra; ehrin ihtiyaç duyulan ve vatandalar tarafndan gelen talepler dorultusunda belirlenen noktalarda yama ve iyiletirme çalmalar da sürüyor.

Konu ile ilgili açklama yapan Belediye Bakan Mustafa Allar; ’’lçemizin ve bölgenin gözbebei; 5 ehir yaylamz, Arkut Kayak Merkezi ve Kayak Okulunun yolunu kapsayan Arkut Da yolunda yaplan geniletme çalmalarnn tamamlanmas ile birlikte asfalt çalmalarmz balad. Yaplan çalmalarn tamamlanmas ile birlikte Arkut Da’na çkacak yerli ve yabanc turistlerimiz ile lçe halkmz daha kaliteli bir seyahat konforuna ulam olacaklar. lçemizin her noktasnda çalmalarmza devam ediyoruz. lçemize ve hemehrilerimize hayrl olsun’’ dedi.