Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2021 15:00   Güncelleme : 02-10-2021 15:00

2. Panayırlar 1 saniye Baliyor

Geçmii yüzyllar öncesine dayanan Gerede Hayvan ve Emtia Panayrlarnn birincisi 17 Eylül 2021 tarihinde balamt

2. Panayırlar 1 saniye Baliyor

Geçmii yüzyllar öncesine dayanan Gerede Hayvan ve Emtia Panayrlarnn birincisi 17 Eylül 2021 tarihinde balamt. Üç gün süren ilk etapta Her yl olduu gibi bu ylda Gerede Halknn ve Türkiye´nin farkl illerinden gelen vatandalarn pandemi kapsamnda alnan tedbirlere harfiyen uyarak; büyük ilgi gösterdii ve al-veri yapt panayrlarda ticaret hacmi oldukça geniti.

Belediye Zabtasnn, Gerede Emniyet Müdürlüü´nün, Jandarma Tekilatnn ve lçe Salk Müdürlüünün ald tedbirler ve yapt uygulamalar neticesinde huzurlu, sakin ve yeni yaplan asfalt çalmalarnn olduu bir ortamda alveri yapma imkân bulan vatandalarmz ve esnaflarmz hallerinden oldukça memnundu. Toplam 110.000 m² alana kurulan panayrlar 3 günde yüz binin üzerinde insan ziyaret etti. ehrin giriinden panayr alanna olan 5 Km’lik mesafede uzun konvoylar olutu.

KIZARMI KAZ, KÖFTER VE AK AK HELVASI YEMEDEN OLMAZ

Gerede Belediye Bakan Mustafa Allar; ’’Yüzyllardr söylenen darb- meselde “Gerede Panayrna gittin mi? Gittim. Kzarm kaz yedin mi? Yok. Köfter? Yok. Helva? Yok… “O zaman ha gittin ha gitmedin’’ diyerek herkesi ikinci panayra davet etti. Gerede Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayrlarnn 2. Etab 1/2/3 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleecek.