Spor
Giriş Tarihi : 16-12-2021 01:23   Güncelleme : 16-12-2021 01:23

17. HAFTA : Yılport Samsunspor 1-1 Beypiliç Boluspor

17. HAFTA : Yılport Samsunspor 1-1 Beypiliç Boluspor

17. HAFTA : Yılport Samsunspor 1-1 Beypiliç Boluspor

Yılport Samsunspor: 1 – Beypiliç Boluspor: 1

Stat: Samsun Yeni 19 Mayıs

Hakemler: Barış Saka Sarper, Mehmet Kapluhan, Ali Can Alp

Yılport Samsunspor: Nurullah Aslan, Yunus Emre Çift, Cihan Kahraman, Tomane, Savicevic (Dk. 56 Berk Taşkın), Ali Ülgen (Dk. 65 Alaaddin Okumuş), Yasin Öztekin (Dk. 81 Polat Yaldır), Soner Gönül, Hasan Kılıç (Dk. 81 Çinari), Osman Çelik, Fofana (Dk. 56 Melih Okutan)

Beypiliç Boluspor: Selmani, Fethi Özer, Bregu (Dk. 46 Arda Köksal), Hakan Bilgiç (Dk. 75 Novak), Mehmet Zahit Çınar, Kasongo, Emin Bayram, Ali Keten, Abdurrahman Canlı, Bertu Alican Özyürek, Berk Yıldız

Goller: Dk. 22 Yasin Öztekin (Yılport Samsunspor), Dk. 26 Bregu (Beypiliç Boluspor)

Kırmızı kart: Dk. 60 Yunus Emre Çift (Yılport Samsunspor)

Sarı kartlar: Dk.5 Abdurrahman Canlı, Dk. 43 Ali Keten, Dk. 55 Mehmet Zahit Çınar, Dk. 75 Bertu Alican Özyürek (Beypiliç Boluspor), Dk. 48 Cihan Kahraman, Dk. 90+4 Berk Taşkın (Yılport Samsunspor)

“Maçtan önceki röportaj da buraya iddialı geldiğimizi, kazanmak istediğimizi söylemiştim. Zor bir maç oynayacağımızı da biliyorduk. Çünkü rakibimiz çok iyi bir galibiyet aldı geçen hafta. Taktiksel anlamda bakarsanız, ilk yarıda planlarımız dahilinde topu rakibe bırakıp ikinci bölgede kapacağımız toplar ve rakibin sonlandıramadığı ataklarla geçiş oyunu oynamayı düşünüyorduk. Ama topu rakibe bırakma işini biraz abarttığımızı söyleyebilirim. Yediğimiz golden sonra bir tepki verdik ve beraberlik golünü bulduk. İkinci yarının başında öne geçebileceğimiz pozisyonlar vardı. Tabii rakip 10 kişi kaldıktan sonra şunu söyleyebilirim yanlış hücum ettik. Atmosferi ve stresi yüksek bir maçtı. Kazanabilirdik de kaybedebilirdik de. Maçın hakkının beraberlik olduğunu düşünüyorum.”

“Öncelikle iki takımın da çok iyi oynadığını düşünüyorum. İkinci yarıda biz daha fazla gol şansı bulduk özellikle onlar 10 kişi kaldıktan sonra. Bugün takım ruhu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum.”